Dom Pomocy Społecznej Czubin

Deklaracja dostępności

Opublikowano: 26 września 2024 r.

Dom Pomocy Społecznej w Czubinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności
ma zastosowanie do strony internetowej: dpsczubin.com.pl.

Data publikacji strony internetowej

Data publikacji strony internetowej: 26 września 2024 r.
Data istotnej aktualizacji strony internetowej: 26 września 2024 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia 13 sierpnia 2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Dom Pomocy Społecznej w Czubinie.
Badanie dostępności zostało przeprowadzone przez Dom Pomocy Społecznej w Czubinie.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Na stronie internetowej w zakładce O nas umieszczono informację o działalności Domu Pomocy Społecznej w Czubinie w tekście łatwym do czytania (ETR).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Pani Natalia Drozdowska, adres poczty elektronicznej koordynator@dpsczubin.com.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 100 37 83 lub 729 63 57 wew. 242. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności – http://biuletyn.dpsczubin.com.pl/bip/dostepnosc-cyfrowa/.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl

BUDYNEK GŁÓWNY:

Dostępność architektoniczna

Budynek główny (mieszkalny) Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, zlokalizowany jest w Czubin 13, 05-840 Brwinów, i spełnia podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dom spełnia wszystkie wymogi standaryzacji lokalowej bez barier architektonicznych o zabudowie pawilonowej.
Budynek główny mieści się po lewej stronie od bramy wjazdowej. Do budynku można wejść 6 drzwiami. Dla gości przeznaczone jest wejście główne.  Wejście główne do budynku jest wyposażone w podjazd dla wózków. Cztery wejścia do budynku są zlokalizowane w tylnej części budynku od Pawilonów A, B, C i D oraz jedno wejście boczne od pomieszczenia techniczno – gospodarczego.
Komunikacja wewnętrzna w budynku zapewniona jest za pomocą pięciu klatek schodowych oraz dźwigu osobowego z napędem elektrycznym (winda).
Ciągi komunikacyjne o odpowiednich szerokościach i nachyleniu umożliwiają dostęp osobom z niepełnosprawnościami. W pomieszczeniach zachowano odpowiednie przejścia i dojścia, umożliwiające poruszanie się wózkiem inwalidzkim. Recepcja znajduje się w budynku głównym po lewej stronie od wejścia głównego do budynku.
Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępne są ciągi komunikacyjne na parterze oraz na I piętrze, do których można się dostać za pomocą windy osobowej zlokalizowanej między Pawilonem C i Pawilonem D.

Dostępność informacyjno – komunikacyjna:

1. Przestrzeń zabudowana jest dostępna dla wszystkich, szanując potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami.
2. Przy wejściu do budynku głównego zainstalowano pochylnię z podjazdem dla osób na wózkach inwalidzkich, prowadzącą do głównego wejścia.
3. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępne są szerokie ciągi komunikacyjne (korytarze). Przed wejściem do budynku głównego funkcjonuje obszar kontroli – RECEPCJA.
4. Przestrzeń komunikacyjna budynku głównego jest wolna od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie).
5. Instalacja urządzeń lub zastosowanie środków technicznych i rozwiązania architektoniczne w budynku umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń, z wyłączeniem pomieszczeń technicznych, do których mają dostęp wyłącznie osoby uprawnione w tym do serwerowni.
6. W budynku głównym zapewniono informację na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, w sposób wizualny i dotykowy (tablica tyflograficzna oraz oznaczenia pomieszczeń w alfabecie Braille’a.).
7. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
8. W budynku na Pawilonach znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami z wyłączeniem możliwości skorzystania przez gości.
9. Nie ma możliwości skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego na miejscu lub online.
10. Przy wejściu do budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Czubinie tj. na recepcji znajduje się system wspomagania słuchu – pętla indukcyjna.
11. Panel sterowania kabiny windy wyposażony jest w przyciski nierdzewne z alfabetem Brille’a System głośnomówiący. Przycisk START został oznaczony na kolor kontrastowy.
12. Przed budynkiem głównym znajduje się jedno wydzielone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
13. W budynku Domu Pomocy Społecznej znajdują się oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia schodów znajdujących się wewnątrz budynku.
14. Osobom ze szczególnymi potrzebami zapewniono możliwość ewakuacji za pomocą noszy ratunkowych oraz materacy ewakuacyjnych.
15. W budynku głównym nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest niedostępna.

BUDYNEK PAŁACYK:

Dostępność architektoniczna

Zajęcia terapeutyczne dla Mieszkańców Domu, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez Organizację pożytku publicznego – Stowarzyszenie „Liczą się ludzie” z siedzibą w Czubinie, Czubin 13, 05-840 Brwinów odbywają się w zabytkowym budynku trzykondygnacyjnym tzw. „Pałacyku” mieszczącym się na ternie Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.

Wejście główne do budynku „Pałacyk” znajduje się na wprost bramy wjazdowej na teren Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, Przy wejściu głównym brak podjazdu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Od strony ogrodu zainstalowano pochylnię z podjazdem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ze względu na bariery architektoniczne i stan techniczny oraz wiek budynku (budynek wpisany do gminnej ewidencji zabytków) budynek nie jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dostępność informacyjno – komunikacyjna:

1. Przestrzeń komunikacyjna budynku jest wolna od barier poziomych jedynie na parterze budynku (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie), dostęp do wyższych kondygnacji jest ograniczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
2. W budynku brak jest toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
3. W budynku „Pałacyku” nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest niedostępna.
4. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
5. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących.
6. Przed budynkiem brak jest miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość podjazdu samochodem przed wejście do budynku.
7. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
8. Osobom ze szczególnymi potrzebami zapewniono możliwość ewakuacji za pomocą materacy ewakuacyjnych.

Skip to content