Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, ale i wielu dorosłych szuka pocieszenia w tym uroczym PLUSZAKU albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. W tym roku, Światowy Dzień Pluszowego Misia wypada w niedzielę, zatem już w piątek, 23 listopada Miś odwiedził naszych Mieszkańców. Pluszowy PRZYJACIEL brał udział w przygotowanych, licznych konkursach oraz zabawach. Bez tanecznego szaleństwa obyć się nie mogło. Odwiedziny MIŚKA wywołały uśmiech na wielu twarzach, sprawiły olbrzymią radość Mieszkańcom … oraz pracownikom.
Przejdź do - 100 lat Niepodległości

100 lat Niepodległości

W listopadzie tego roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Dla uczczenia tej rocznicy mieszkańcy pod opieką terapeutów przygotowali program artystyczny zatytułowany „ Niepodległa ”.
W dniu 16 listopada w stołówce naszego Domu  w obecności mieszkańców, pracowników oraz zaproszonych gości z WTZ w Czubinie program został zaprezentowany. Za pomocą takich środków jak  śpiew, taniec, recytacje, wzbogaconych  prezentacją multimedialną , przedstawiono historię Polski od czasów jej potęgi poprzez rozbiory, powstania narodowe, okres II wojny światowej do czasów współczesnych. W programie pojawiły się takie utwory jak: Warszawianka, Przybyli Ułani, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Marsz Pierwszej Brygady, Szwoleżerowie. Były również utwory współczesne Bój, Biały Krzyż, 966, Mieszkańcy zaprezentowali także tańce narodowe Poloneza oraz Mazura Ułańskiego. Ponadto zaprezentowana została musztra wojskowa
z czasów powstania listopadowego. Program wzbogaciły oryginalne  wystąpienia Jana Pawła II  oraz cytaty
z myśli i rozkazów Marszałka Józefa Piłsudzkiego.
Program dostarczył wielu wzruszeń i radości oglądającym oraz wielu niezapomnianych wrażeń występującym. Godnie uczciliśmy Polska Niepodległość,
Przejdź do - Koncert Zespołu Zakopower.

Koncert Zespołu Zakopower.

Uczta muzyczna. Koncert Zespołu Zakopower.
8 listopada 2018r. grupa mieszkańców wybrała się na spotkanie z folkową duszą w rockowym ciele - zespołem Zakopower. Muzycy nas zaskakiwali, wzruszali, porywali do tańca i śpiewu. Doczekaliśmy się podwójnego bisu. Podczas czwartkowego koncertu mogliśmy posłuchać odważnych aranżacji akustycznych, jak i znanych przebojów takich jak „Boso”, „Tata” czy „Tak ma być”. Bawiliśmy się wspaniale. Pod koniec koncertu lider zespołu poderwał nas z siedzeń i zachęcił do wspólnego śpiewania. Na bis zaśpiewał folkową aranżację piosenki Marka Grechuty „W dzikie wino zaplątani”.
Po tak znakomitej dawce muzyki, ze śpiewem na ustach, w wyśmienitych humorach z planami na dalsze wyjazdy wróciliśmy do naszego domu.
Przejdź do - Święto Zmarłych. Czas refleksji i zadumy.

Święto Zmarłych. Czas refleksji i zadumy.

1 listopada – Święto Zmarłych. Czas refleksji i zadumy.
Dzień Wszystkich Świętych to jedno z najważniejszych świąt w kulturze chrześcijańskiej. W dniu 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, palimy znicze, stroimy groby pięknymi wiązankami, ale przede wszystkim wspominamy tych, którzy odeszli.
W tym roku, tak samo jak w latach ubiegłych, liczna grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie miała możliwość odwiedzenia swoich zmarłych współmieszkańców na Cmentarzu Parafialnym w Rokitnie. Mieszkańcy złożyli na grobach kwiaty i zapalili światełko dla nieobecnych.
Przejdź do - Święto Dyni. Premiera autorskiego przedstawienia „Zielony Kapturek”.

Święto Dyni. Premiera autorskiego przedstawienia „Zielony Kapturek”.

Urodziny Mieszkańców,  Święto Dyni. Premiera autorskiego przedstawienia „Zielony Kapturek”.
31 października 2018r. świętowaliśmy podwójnie. Jak co miesiąc, obchodziliśmy urodziny mieszkańców, którzy na świat przyszli w październiku, ale oprócz uczczenia święta dostojnych jubilatów bawiliśmy się
z okazji Święta Dyni.
Czytaj więcej o: Święto Dyni. Premiera autorskiego przedstawienia „Zielony Kapturek”.
Przejdź do -  Zajęcia kulinarne z Zastępcą Burmistrza Ursynowa w Miejscu Aktywności Lokalnej.

Zajęcia kulinarne z Zastępcą Burmistrza Ursynowa w Miejscu Aktywności Lokalnej.

Zajęcia kulinarne z Zastępcą Burmistrza Ursynowa w Miejscu Aktywności Lokalnej. W roli głównej PIZZA.
19 października 2018 r. z siedmioosobową grupą mieszkańców wybraliśmy się do Miejsca Aktywności Lokalnej na warszawskim Ursynowie. W ramach kulinarnego cyklu warsztatów, wraz z lokalną społecznością wspólnie przygotowaliśmy PIZZĘ. Tym razem gotował również z nami gość specjalny, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pan Łukasz Ciołko. Zajęcia kulinarne to dla nas fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. W trakcie zajęć mieszkańcy mieli okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować, powstały ciekawe pomysły dekorowania pizzy, co sprawiło, że spotkanie należało do twórczych. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem posiłku mieszkańcy poradzili sobie znakomicie. Po udekorowaniu pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Dzięki zabawie
w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób możemy wspierać mieszkańców w poznawaniu zmysłowym. Wspólnie uczymy się czerpania radości z przygotowywania potraw oraz celebrujemy chwile spędzone razem przy stole.
Przejdź do - Słoneczna Grecja

Słoneczna Grecja

Międzynarodowy wyjazd krajoznawczo - integracyjny
W dniach 04 - 14.10.2018r odbył się międzynarodowy wyjazd krajoznawczo - integracyjny  do miejscowości Lefkada w Grecji w którym brali udział: p. Klaudia  Mieszkanka DPS w Czubinie i p. Michał Uczestnik WTZ
w Czubinie. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Skomiał a koordynatorem wyjazdu p. Anna Wójcik - Mierzwiak. W czasie pobytu w Grecji odbyła sie integracyjna wycieczka do Lefkas - Nydrianu gdzie zwiedzali zabytkową cerkiew i spacerowali uliczkami miasta Episkopos, codziennie odbywały sie spacery nad morze, uczestnicy korzystali z kąpieli i podziwiali zachody słońca oraz piękno otaczającej przyrody i nadmorskie krajobrazy. W zajęciach  muzyczno- teatralnych brali, udział przedstawiciele z różnych państw tj.: Ukraina, Rosja, Estonia, Polska i Grecja, których uwieńczeniem był występ w szkole muzycznej w Lefkadzie, p. Michał opowiedział zebranym legendę o smoku wawelskim za którą otrzymał gromkie brawa. Odbyły sie warsztaty rękodzielnicze  polegające na wykonaniu instrumentów muzycznych z materiałów z recyklingu. Efektem zajęć muzyczno - teatralnych było poznanie kultury innych krajów, uwrażliwienie na muzykę poprzez rozwijanie umiejętności ruchowych i manualnych oraz umuzykalnienie i poznanie rytmów i tańców regionalnych przez świetną integracyjną zabawą.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2353