Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Światy Malowane

Światy Malowane

Charytatywna Aukcja Obrazów
W dniu 9 lutego 2019 o godzinie 16.00 w DWORKU ZAGRODA  ul. Grodziska 57 w Brwinowie odbędzie się zakończenie wystawy malarskiej " ŚWIATY MALOWANE " autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie połączone z Charytatywną Aukcją 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 
Przejdź do - Kolędowanie w kościele św. Antoniego z Padwy

Kolędowanie w kościele św. Antoniego z Padwy

Kolędowanie z NIEWIDOMYMI dla niepodległej – koncert objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
30 stycznia 2019 r. sześcioosobowa grupa Mieszkańców uczestniczyła w niezwykłym, pięknym   
i wzruszającym koncercie. Tego dnia pojechaliśmy do warszawskiego kościoła św Antoniego z Padwy     
na koncert  „Kolędowanie z niewidomymi dla Niepodległej”. Organizatorami koncertu byli: Polski Związek Niewidomych, Parafia św. Antoniego z Padwy oraz Biuro Programu „Niepodległa”. Podczas tego wydarzenia wystąpiły gwiazdy rodzimej sceny m.in. Rafał Brzozowski z zespołem Rband, Halina Frąckowiak, Mateusz Ziółko oraz małżeństwo Anna i Marcin Jajkiewicz,, Małgorzata Szarek, Julita Bartosiak. Dźwięki najsłynniejszych kolęd i pastorałek rozgrzały serca wszystkich zgromadzonych. Koncert poprowadził Tomasz Wolny.
Przejdź do - Pierwsza wycieczka Mieszkańców nowym „OPLEM”.

Pierwsza wycieczka Mieszkańców nowym „OPLEM”.

W środę, 23 stycznia 2019 r., grupa sześciu Mieszkańców wybrała się na warsztaty do Warszawy, do Miejsca Aktywności Lokalnej MAL – Kłobucka 14. Tym razem, byliśmy kucharzami - piekliśmy racuchy a później projektantami mody – dzięki specjalistycznym farbom przenieśliśmy swoje pomysły na koszulki i tak powstały oryginalne i wyjątkowe zdobienia. W dalszej kolejności lepiliśmy z masy solnej, głownie bałwanki.  Podczas wizyty towarzyszyli nam nasi przyjaciele i sąsiedzi
z Kłobuckiej. Jak to zwykle w Mal-u bywa – uroczo i aktywnie spędziliśmy czas. Radość naszą potęgował fakt, że do Warszawy wybraliśmy się nowiutkim autem.
Przejdź do - Nowy Bus dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

Nowy Bus dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

Dyrektor DPS w Czubinie Pan Roman Wodzyński z Panią Honoratą Skowrońską - Główną Księgową DPS w Czubinie  odebrali z rąk Starosty Powiatu Pruszkowskiego Pana Krzysztofa Rymuzy kluczyki do nowego auta.
21 stycznia 2019 r. Starosta Powiatu Pruszkowskiego Pan Krzysztof Rymuza wraz z Panem Wojciechem Gawkowskim Wicestarostą Powiatu Pruszkowskiego oraz Panią Agnieszką Kuźmińską i Panem Grzegorzem Kamińskim członkami Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i Stanisławem Dymurą, Przewodniczący Rady Powiatu uroczyście przekazali kluczyki do nowego auta. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Czubinie otrzymali fabrycznie nowy, wyprodukowany w roku 2018 dziewięcioosobowy samochód typu bus marki Opel Vivaro Kombi Edition 1,6 BiTurbo przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych z możliwością  przewożenia ich na wózkach inwalidzkich. Zakup auta dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota dofinansowania ze środków PFRON wyniosła 80 000 zł.
 
 
Przejdź do - Kolędowanie

Kolędowanie

WIZYTA CHÓRU UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO w NASZYM DOMU
 
19 stycznia do naszego Domu zawitali goście specjalni i wybitni – CHÓR UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. Chórzyści gościli u nas już po raz drugi. Prowadząca, Pani Irina Bogdanovich, utalentowana Dyrygentka i Kierownik Artystyczny w jednym, wraz z grupą chórzystów wnieśli do naszego Domu wiele ciepła i uśmiechu. Podczas występu usłyszeliśmy kolędy Polskie i Ukraińskie. Wielkim zaskoczeniem dla nas i miłą niespodzianką było wysłuchanie ukraińskiej kolędy SZCZEDRYK, jednej
z najbardziej znanych kompozycji Mykoły Łentowicza. Inspiracją dla powstania utworu były zimowe ukraińskie pieśni obrzędowe – szczedriwiki. Według tradycji, 13-ego stycznia na Ukrainie obchodzi się Szczedryj Weczir (Szczodry Wieczór), któremu towarzyszą liczne pieśni obrzędowe – szczedriwky – pieśni wychwalające gospodarzy, zawierające życzenia zdrowia, radości i dostatku – tego właśnie życzyła nam Pani Dyrygent.
Dziękujemy Chórowi UW za bezcenny, wspólny czas i urocze chwile, był to dla nas moment pełen wzruszeń.  Miejmy nadzieję, że spotkamy się również za rok :) 
Przejdź do - BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Osiemnasty dzień stycznia już na trwale zagości w naszym domowym kalendarzu jako DZIEŃ, w którym organizowany jest BAL KARNAWAŁOWY.
Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym, przy dźwiękach żywiołowej muzyki, oddaliśmy się w wir karnawałowego szaleństwa. Na Sali balowej spotkać można było postacie z najróżniejszych bajek, kultur czy krajów – byli i marynarze, i kowboje,  i indianie, i lekarze a księżniczki, swoim blaskiem przyciągały wzrok płci przeciwnej. Całą zabawę uświetniały kolorowe dekoracje oraz wspólne śpiewy. Cudowne nastroje zostały wzbogacone o kulinarne specjały. Na balu nie mogło zabraknąć oczywiście licznych konkursów bogatych
w komiczne sytuacje oraz spontaniczne reakcje uczestników, które dostarczyły wszystkim dużej dawki uśmiechu. Ach, co to był za bal…
Liczymy, że za rok, 18 stycznia 2020 – ponownie w naszym Domu będzie kolorowo, gwarnie i wesoło
a w głowach naszych mieszkańców zrodzą się kolejne pomysły na barwne przebrania.  
 
Przejdź do - WERNISAŻ

WERNISAŻ

„Światy Malowane”
 
12 stycznia 2019 r. grupa Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie miała przyjemność zaprezentować swoje prace w Dworku Zagroda w Brwinowie.
Tamtejsze Koło Sztuki z Panią Marią Rogińską i Panią Teresą Cichocką na czele, zaprosiło nas do urządzenia wystawy malarskiej. Dzięki ogromnemu wsparciu Pana Dyrektora Romana Wodzyńskiego udało się tę piękną ideę urzeczywistnić i w zabytkowych salach „Bartkiewiczówki” zawisły nasze obrazy.
Artyści powitani przez Panią Marię z dumą i dużym zapałem opowiadali o swoich dziełach licznie przybyłym gościom. Odwiedziła nas Pani Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Miasta Brwinowa, okoliczni artyści, pracownicy DPS z rodzinami i dużą gromada przyjaciół a także członkowie rodzin artystów. Dworek wypełnił się po brzegi odwiedzającymi i przede wszystkim gigantycznym ładunkiem pozytywnej energii.
Właściciele cukierni „Jarzyna” oraz sklepu warzywnego „Pchli targ” uświetnili wernisażowy poczęstunek pysznymi łakociami i owocami.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3052