Dom Pomocy Społecznej w Czubinie

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej w Czubinie
Dom Pomocy Społecznej w Czubinie działa na podstawie:
  1. Ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (j.t. Dz. U. 2017, poz. 882 z późn. zm.).
  2. Ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (j. t. Dz. U. 2018, poz. 995).
  3. Ustawy z dnia 12 marca 2004 r o pomocy społecznej (j.t. Dz. U. 2017, poz. 1769 z późn. zm.).
  4. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23.08.2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (j.t. Dz. U. 2018, poz. 734).
  5. Decyzji Wojewody Mazowieckiego  Nr 10/2010 z dnia 22.03.2010 r. zezwalającej na prowadzenie  Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.                                                          
  6. Statutu Domu Pomocy Społecznej w Czubinie  nadanej Uchwałą Nr XVIII/181/2012 Rady Powiatu Pruszkowskiego z dnia 28 sierpnia 2012 r.                                                                                                                                                                     
Charakterystyka działalności Domu jest dostępna w zakładce O Nas
 
 
 
Koszt utrzymania mieszkańca w Domach Pomocy Społecznej w powiecie pruszkowskim
 

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Światy Malowane

Charytatywna Aukcja Obrazów
W dniu 9 lutego 2019 o godzinie 16.00 w DWORKU ZAGRODA  ul. Grodziska 57 w Brwinowie odbędzie się zakończenie wystawy malarskiej " ŚWIATY MALOWANE " autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie połączone z Charytatywną Aukcją 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 
Czytaj więcej o: Światy Malowane
Przejdź do -

Kolędowanie w kościele św. Antoniego z Padwy

Kolędowanie z NIEWIDOMYMI dla niepodległej – koncert objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
30 stycznia 2019 r. sześcioosobowa grupa Mieszkańców uczestniczyła w niezwykłym, pięknym   
i wzruszającym koncercie. Tego dnia pojechaliśmy do warszawskiego kościoła św Antoniego z Padwy     
na koncert  „Kolędowanie z niewidomymi dla Niepodległej”. Organizatorami koncertu byli: Polski Związek Niewidomych, Parafia św. Antoniego z Padwy oraz Biuro Programu „Niepodległa”. Podczas tego wydarzenia wystąpiły gwiazdy rodzimej sceny m.in. Rafał Brzozowski z zespołem Rband, Halina Frąckowiak, Mateusz Ziółko oraz małżeństwo Anna i Marcin Jajkiewicz,, Małgorzata Szarek, Julita Bartosiak. Dźwięki najsłynniejszych kolęd i pastorałek rozgrzały serca wszystkich zgromadzonych. Koncert poprowadził Tomasz Wolny.
Czytaj więcej o: Kolędowanie w kościele św. Antoniego z Padwy
Przejdź do -

Pierwsza wycieczka Mieszkańców nowym „OPLEM”.

W środę, 23 stycznia 2019 r., grupa sześciu Mieszkańców wybrała się na warsztaty do Warszawy, do Miejsca Aktywności Lokalnej MAL – Kłobucka 14. Tym razem, byliśmy kucharzami - piekliśmy racuchy a później projektantami mody – dzięki specjalistycznym farbom przenieśliśmy swoje pomysły na koszulki i tak powstały oryginalne i wyjątkowe zdobienia. W dalszej kolejności lepiliśmy z masy solnej, głownie bałwanki.  Podczas wizyty towarzyszyli nam nasi przyjaciele i sąsiedzi
z Kłobuckiej. Jak to zwykle w Mal-u bywa – uroczo i aktywnie spędziliśmy czas. Radość naszą potęgował fakt, że do Warszawy wybraliśmy się nowiutkim autem.
Czytaj więcej o: Pierwsza wycieczka Mieszkańców nowym „OPLEM”.
Przejdź do -

Nowy Bus dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

Dyrektor DPS w Czubinie Pan Roman Wodzyński z Panią Honoratą Skowrońską - Główną Księgową DPS w Czubinie  odebrali z rąk Starosty Powiatu Pruszkowskiego Pana Krzysztofa Rymuzy kluczyki do nowego auta.
21 stycznia 2019 r. Starosta Powiatu Pruszkowskiego Pan Krzysztof Rymuza wraz z Panem Wojciechem Gawkowskim Wicestarostą Powiatu Pruszkowskiego oraz Panią Agnieszką Kuźmińską i Panem Grzegorzem Kamińskim członkami Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i Stanisławem Dymurą, Przewodniczący Rady Powiatu uroczyście przekazali kluczyki do nowego auta. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Czubinie otrzymali fabrycznie nowy, wyprodukowany w roku 2018 dziewięcioosobowy samochód typu bus marki Opel Vivaro Kombi Edition 1,6 BiTurbo przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych z możliwością  przewożenia ich na wózkach inwalidzkich. Zakup auta dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota dofinansowania ze środków PFRON wyniosła 80 000 zł.
 
 
Czytaj więcej o: Nowy Bus dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej
Przejdź do -

Kolędowanie

WIZYTA CHÓRU UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO w NASZYM DOMU
 
19 stycznia do naszego Domu zawitali goście specjalni i wybitni – CHÓR UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. Chórzyści gościli u nas już po raz drugi. Prowadząca, Pani Irina Bogdanovich, utalentowana Dyrygentka i Kierownik Artystyczny w jednym, wraz z grupą chórzystów wnieśli do naszego Domu wiele ciepła i uśmiechu. Podczas występu usłyszeliśmy kolędy Polskie i Ukraińskie. Wielkim zaskoczeniem dla nas i miłą niespodzianką było wysłuchanie ukraińskiej kolędy SZCZEDRYK, jednej
z najbardziej znanych kompozycji Mykoły Łentowicza. Inspiracją dla powstania utworu były zimowe ukraińskie pieśni obrzędowe – szczedriwiki. Według tradycji, 13-ego stycznia na Ukrainie obchodzi się Szczedryj Weczir (Szczodry Wieczór), któremu towarzyszą liczne pieśni obrzędowe – szczedriwky – pieśni wychwalające gospodarzy, zawierające życzenia zdrowia, radości i dostatku – tego właśnie życzyła nam Pani Dyrygent.
Dziękujemy Chórowi UW za bezcenny, wspólny czas i urocze chwile, był to dla nas moment pełen wzruszeń.  Miejmy nadzieję, że spotkamy się również za rok :) 
Czytaj więcej o: Kolędowanie
Przejdź do -

WERNISAŻ

„Światy Malowane”
 
12 stycznia 2019 r. grupa Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie miała przyjemność zaprezentować swoje prace w Dworku Zagroda w Brwinowie.
Tamtejsze Koło Sztuki z Panią Marią Rogińską i Panią Teresą Cichocką na czele, zaprosiło nas do urządzenia wystawy malarskiej. Dzięki ogromnemu wsparciu Pana Dyrektora Romana Wodzyńskiego udało się tę piękną ideę urzeczywistnić i w zabytkowych salach „Bartkiewiczówki” zawisły nasze obrazy.
Artyści powitani przez Panią Marię z dumą i dużym zapałem opowiadali o swoich dziełach licznie przybyłym gościom. Odwiedziła nas Pani Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Miasta Brwinowa, okoliczni artyści, pracownicy DPS z rodzinami i dużą gromada przyjaciół a także członkowie rodzin artystów. Dworek wypełnił się po brzegi odwiedzającymi i przede wszystkim gigantycznym ładunkiem pozytywnej energii.
Właściciele cukierni „Jarzyna” oraz sklepu warzywnego „Pchli targ” uświetnili wernisażowy poczęstunek pysznymi łakociami i owocami.
 
Czytaj więcej o: WERNISAŻ
Przejdź do -

WARSZTATY KULINARNE

WARSZTATY KULINARNE W MIEJSCU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ - MAL Kłobucka
 
Nasz przepis na udane popołudnie:
3 kg otwartości wymieszać z dobrym słowem i ciepłym spojrzeniem.
Posłodzić uśmiechem i przytuleniem.
Wstawić do piekarnika, niech w temperaturze naszych serc rośnie EMPATIA i WSPÓŁPRACA.
I nie patrzeć na zegarek!. Serce samo nam da znać, kiedy wszystko będzie gotowe❤.
 
11 stycznia 2018r. grupa sześciu Mieszkańców naszego Domu, w ramach kontynuacji cyklu warsztatów kulinarnych wybrała się do ursynowskiego Miejsca Aktywności Lokalnej - MAL Kłobucka 14. Tym razem, wspólnie z Sąsiadami, z Kłobuckiej  upiekliśmy babkę jogurtową, ciasto czekoladowe, babeczki oraz zrobiliśmy kulki owsiane – oczywiście z czekoladą. Jak to zwykle w MAL-u bywa,  było przyjemnie, wesoło
i smakowicie.
Dziękujemy SĄSIADOM za wspólny piękny czas.
Czytaj więcej o: WARSZTATY KULINARNE
Przejdź do -

Podzieliliśmy się OPŁATKIEM - Wieczerza wigilijna w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający czas w roku, to czas, serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem. Świąteczna   
i rodzinna atmosfera towarzyszyła corocznie odbywającej się w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie wieczerzy wigilijnej.  
 
Czytaj więcej o: Podzieliliśmy się OPŁATKIEM - Wieczerza wigilijna w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.
Przejdź do -

ŚWIATY MALOWANE

 
Już 12 stycznia 2019r. serdecznie zapraszamy na wystawę autorskich prac NASZYCH MIESZKAŃCÓW
 
Dworek Zagroda - Brwinów ul. Grodziska 57  godz. 15.00
 
Kolejna wystawa zostanie zorganizowana w Miejscu Aktywności Lokalnej  przy ulicy Kłobuckiej 14 w Warszawie
szczegóły wkrótce
Czytaj więcej o: ŚWIATY MALOWANE
Przejdź do -

Kuchcikowo w MAL

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI.
 
4 grudnia 2018r. grupa sześciu Mieszkańców naszego Domu, w ramach kontynuacji cyklu warsztatów kulinarnych wybrała się do ursynowskiego Miejsca Aktywności Lokalnej - MAL Kłobucka 14 i piekła najbardziej cynamonowe, najpiękniej pachnące ciasteczka w całym roku. Robiliśmy PIERNIKI! Małe, duże,    w kształtach świątecznych gwiazdek, choinek i nie tylko . Każdy piernik wykonany przez Mieszkańców był unikalny. Wspólne pieczenie oraz dekorowanie pierników jest piękną tradycją,i pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i urocze kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu …. Zjeść ...
Jak zwykle, w MAL-u było przyjemnie, wesoło i smakowicie.
Dziękujemy sąsiadom za wspólne pieczenie.
Czytaj więcej o: Kuchcikowo w MAL